RAF SİSTEMLERİ

 

PASLANMAZ RAF SİSTEMLERİ

 

ÇELİK RAF SİSTEMLERİ

RAF DEPOLAMA SİSTEMLERİ

   
Rafların ana elemanları ayak ve traverslerdir. Bunların bir araya gelmesiyle bir modül oluşmaktadır.
   
Ayaklar önden ve yandan boylu boyunca delikli ve birbirlerine yatay ve çapraz bağlantılar ile  bağlanan,ayak  ucunda taban flanşı bulunan, iki ayak profilinden oluşmaktadır.
   
Ayak profilindeki delik hatveleri 50mm olup traversler tırnaklı geçmelidir. Traversler uçlarında kaynaklı tırnaklar bulunan ve yükleme tipine göre farklı ölçülerde olan profillerden oluşmaktadır.
   
Boyama işlemi, 3 aşamalı bir operasyondan geçerek elektrostatik toz boya ile boyanıp, 200°C de fırınlanarak yapılmaktadır.

 

YARDIMCI MALZEMELER

   
YÜZEY KAPLAMA ÇEŞİTLERİ
ARA BAĞLANTI PROFİLİ SANDIK ALTI EMNİYET PROFİLİ
YÜZEY KAPLAMA ÇEŞİTLERİ ARA BAĞLANTI PROFİLİ SANDIK ALTI EMNİYET PROFİLİ
Travers yüzeylerini istifleme kullanacağınız ürüne göre suntalem, saç ve tel ızgara ile kaplanabilir. Ara bağlantı profili Rack ünitelerde ayakların birbirine bağlanarak denge kurulmasında yardımcı olur. Kutulu ve paletsiz
olarak depolanmak istenen ürünlerin raf sistemlerinde kullanımını sağlar.
     
AYAK MUHAZAFA PARÇASI VARİL EMNİYET PROFİLİ GRUPBAŞI MUHAFAZA PARÇASI
AYAK MUHAZAFA PARÇASI VARİL EMNİYET PROFİLİ GRUPBAŞI MUHAFAZA PARÇASI
Ayak profillerinin herhangi bir çarpmadan dolayı zarar görmesini engeller. İstiflemenin Varil olarak yapıldığı sistemlerde kullanılır. Grup Başlarına konulan bu muhafazalarla rack ayaklarına herhangi bir zarar gelmesi engellenir.
     
GRUPBAŞI MUHAFAZA PARÇASI RUBERTUS AYAK KESİTİ DELTA AYAK KESİTİ
GRUPBAŞI MUHAFAZA PARÇASI RUBERTUS AYAK KESİTİ DELTA AYAK KESİTİ
Grup Başlarına konulan bu muhafazalarla rack ayaklarına herhangi bir zarar gelmesi engellenir. Rack ve Mini Rack sistemlerde kullanılan C profil ayak kesiti. Rack  sistemlerde kullanılan C profil ayak kesiti.
     
  YERE BAĞLANTI ELEMANI  
  DELTA AYAK KESİTİ  
  Rack sistemlerde Ayakları yere bağlantısı yapılarak istifleme anında ünitenin hareket etmemesi sağlanır.  
     
     

RAF SİSTEMLERİ İÇİN TEKNİK BİLGİLER

TRAVERS BOYU


Palet taşıntısıda dahil,palet sayısına ve ölçülerine göre değişir.3 adet Europalet yanyana konulduğunda, net travers genişliği (3*800mm.) (paletlerin yan yana genişliği)+(4*75mm.) (güvenlik açıkliği)  =2700 mm. olur.
   

KATLAR ARASI YÜKSEKLİK


Katlar arası yükseklik 60mm.'de bir değişebilir.Palet yüksekliklerine göre belirlenir.Kat yükseklikleri (h) eklendikçe en son (h3) raf yüksekliği bulunmuş olur.
   

RAF YÜKSEKLİĞİ


En üst paletin oturduğu travers'in yüzeyine kadar olan yüksekliktir.Diğer unsurlar arasında,istifleme makinasının kaldırma yüksekliği (h3) deponun tavan yüksekliğine ve istenilen kat yüksekliğine bağlıdır. paletlerin en üst traverse uygun konulabilmesi için ,prensip olarak, makina kaldırma yüksekliğinin (h3) üst travers yüksekliğinden
200mm.daha fazla olması gereklidir.
   

RAF DERİNLİĞİ
Raf derinliği ayak derinliğidir.Aynı zamanda ön ve arka traverslerin dış kenarlara olan uzaklığıdır. Standart olarak bu ölçü tek sıra raflarda 1050 mm.ve sırt sırta gelen çift sıra raflarda (1050+1050)+250=2350mm.'dir.Paletler raflara 1200 mm.'lik derinlik kısmından konur ve emniyet çıkıntıları önden ve arkadan 75 mm.'dir.Çift sıra raflarda ,sırt sırta gelen paletlerin birbirlerine çarpmaması için aralarında 100 mm.'likbir emniyet boşluğu olmalıdır.